Lezárt pályázat – Komplex kutatási program támogatása
A támogatási program keretében Kelet-Ázsiával kapcsolatos kutatások megvalósítására lehet pályázni, tekintettel a PAIGEO Alapítvány által működtetett Geopolitikai Kutatóintézet ázsiai fókuszú kutatási tevékenységére. Emellett a másik kiemelt terület az alapítványi céloknak megfelelően az innováció és a technológiai fejlődés.
A program célja így olyan geopolitikai, geostratégiai, geoökonómiai földrajzi, külpolitikai, gazdasági, kultúrdiplomáciai, valamint innovációs témájú kutatás-fejlesztési folyamatok és jelenségek feltárása és az ezekkel kapcsolatos eredmények megjelentetése, melyek Magyarország szempontjából relevánsak, az ország számára lehetőséget jelentenek, továbbá segítik Magyarország és térségei, valamint a tágabb régió gazdasági fejlődésének előmozdítását.
A KOMPLEX KUTATÁSI PROGRAM CÉLJA
A Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány elő szeretné segíteni, hogy a geopolitika és kapcsolódó diszciplínák, valamint az innovációs kutatás-fejlesztési témakörökben olyan új tudományos eredmények szülessenek, illetve olyan publikációk/tanulmányok jelenjenek meg, amelyek segítik a szakterület hazai megerősödését, és tudásteremtéssel hozzájárulhatnak Magyarország geopolitikai és gazdasági érvényesülésére irányuló törekvéseihez.
A komplex kutatás fő célja a kutatási időszak végére egy tudományos tanulmány elkészítése, amelyet az oktatásban és egyéb szakmai rendezvényeken, folyóiratokban mindenki számára ingyenesen elérhetővé kell tenni a tudományos ismeretek és tapasztalatok megosztása érdekében.
A PÁLYÁZÁS FELTÉTELEI
1. Ezúton felhívjuk a Pályázók figyelmét, hogy a Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítványhoz csak és kizárólag az alább felsorolt „NYITOTT PÁLYÁZATI IDŐSZAKBAN” nyújtható be pályázat.
NYITOTT PÁLYÁZATI | FELFÜGGESZTETT PÁLYÁZATI IDŐSZAK |
Április – Június | Július - Augusztus |
Szeptember – November | December |
2. Kizárólag jogi személyiséggel rendelkező belföldi felsőoktatási intézmények és általuk létrehozott szervezetek/kutatócsoportok, civil szervezetek és általuk létrehozott szervezetek/kutatócsoportok, továbbá a Magyar Tudományos Akadémia és kutatócsoportjai pályázhatnak.
3. A komplex kutatási tevékenység időtartama maximum 2 év lehet.
4. Felhívjuk a Pályázók figyelmét, hogy a pályázatban „napidíj” jellegű költségek elszámolására nincs lehetőség.
5. A pályázatnak az alábbi dokumentumokat kell tartalmaznia:
- Részletes költségvetési terv az Áfa nyilatkozat figyelembevételével, mely tartalmazza a pályázatban szereplő projekt:
- Esetleges várható bevételét;
- Teljes költségterv, melyben részletezve van az igényelt támogatás és a biztosított Önerő teljes összege;
(A költségtervben szerepeltetni kell a projektben résztvevő lehetséges alvállalkozók nevét is.)
- A költségvetés elkészítésénél – a támogatási összeg vonatkozásában - vegyék figyelembe, hogy az Alapítvány kötelezően előírja egy szakmai lektor (a tanulmány témájában jártas és elismert szakértő) bevonását, akinek a díja legfeljebb egy kutatóra eső 1 havi díjának a 15%-a lehet. Ezzel kérjük, hogy minden esetben számoljanak a költségek tervezésekor.
A szakértő részéről elvárás egy szakmai vélemény megfogalmazása az elkészült műről, amit minden esetben a Pályázónak csatolni kell majd az elszámolási dokumentáció benyújtásakor
- Önerő mértékét (pályázatoknál kötelező, a teljes projektösszeg minimum 10%-ának megfelelő Önerővel rendelkeznie);
- A kért támogatás összegét;
- Az esetleges egyéb elnyert, illetve megpályázott források mértékét (Egyéb forrás);
Felhívjuk figyelmüket, hogy nyertes pályázat esetén a projekt teljes költségvetésével – a támogatással és az önerővel is – számviteli bizonylatokkal kell elszámolni!
b. Nyilvántartásba vételt igazoló okirat (60 napnál nem régebbi cégkivonat vagy alapító okirat vagy bejegyzésről szóló jogerős végzés);
c. Előző lezárt üzleti évi eredmény kimutatás;
d. Aláírási címpéldány;
e. 30 napnál nem régebbi adóhatósági igazolás a köztartozásmentességről
f. Pályázati nyilatkozat
g. Áfa nyilatkozat
- Ha jogosult Áfa visszaigénylésre
- Ha nem jogosult Áfa visszaigénylésrei
h. Kutató(k) szakmai önéletrajza
i. Tudományos publikációk, korábban megjelent írások (akár nyomtatott akár elektronikus formában megjelent) jegyzéke
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a Pályázó a projekt végrehajtása során a projekt megvalósításának időpontjában hatályos magyarországi közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (a továbbiakban: Kbt.), illetve annak vonatkozó végrehajtási rendeletei szerint köteles eljárni.
A közbeszerzési eljárások szabályos előkészítéséért, lefolytatásáért, a közbeszerzési törvény alanyi hatálya alá tartozással kapcsolatos döntésért, valamint a közbeszerzési eljárás lefolytatására vonatkozó kötelezettségről hozott döntésért kizárólag a Pályázó, mint ajánlatkérő felel. Ennek megfelelően bármely, közbeszerzési eljárással kapcsolatos szabálytalanság megállapítása esetén a támogatás egészére, vagy egy részére vonatkozó visszafizetési kötelezettség, illetve a Kbt. megszegéséből eredő bármely további jogkövetkezmény is kizárólag a Pályázót terheli.
Pozitív támogatási döntés esetén az Alapítvány támogatási szerződést köt a nyertes pályázóval.
KAPCSOLAT
A pályázatokat a költségterven kívül egy PDF fájlban (jelentkezési űrlap és a kötelezően benyújtandó dokumentumok) kell megküldeni maximum 50 oldalban a „PAIGEO komplex kutatási program támogatása 2018” megjelöléssel a palyazat@pallasalapitvanyok.hu e-mail címre!
FIGYELEM!
Azon pályázók, akik a pályázatuk elküldésekor a tárgy mezőben nem tüntetik fel a „PAIGEO komplex kutatási program támogatása 2018” megjelölést, valamint nem a jelentkezési űrlap és a költségterv táblázat alapján, továbbá nem az Alapítvány által megadott időszakban nyújtják be a pályázatukat, azok sajnos automatikusan elutasításra kerülnek!