PADME Alapítványi adományok a koronavírus elleni küzdelem és a digitális oktatás fejlesztésének támogatására
A Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány (PADME) kuratóriuma úgy határozott, hogy az Alapítvány a koronavírus elleni harc frontvonalában tevékenykedő karitatív szervezetek támogatására ajánlja fel azt az összeget, amely a 2019-es Pro Architectura építészeti díj elnyerésével együtt járt. A kuratórium további döntése szerint az Alapítvány a digitális oktatáshoz szükséges eszközök beszerzését is támogatja - újabb egymillió forintos adománnyal.
Mint ismeretes, 2019. novemberében a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány jogelődje, a Pallas Athéné Domus Sapientiae Alapítvány (PADS) a Bölcs Vár, azaz az egykori budai óvárosháza épületének felújításáért Pro Architectura díjban részesült. A díj a magyar építészeti kultúra népszerűsítésében, a minőségi épített környezet létrehozásában, az építészeti értékek megóvásában és az építészeti szemléletformálásban kifejtett tevékenységért, valamint a nemzeti építészetpolitika céljai elérése érdekében tett kiemelkedő alkotások elismeréseként adományozható.
A Pro Architectura díjat olyan impozáns épületek, illetve kiemelkedő építészeti művek nyerhetik el, amelyek a folyton megújuló, mégis klasszikus magyar építészeti kultúrát és értékeket hivatottak megőrizni, népszerűsíteni és tovább örökíteni az utókor számára. A díjhoz, amelyet a 7 tagú szakmai bíráló bizottság javaslata alapján a Miniszterelnökséget vezető miniszter adott át, egymillió forint összegű pénzjutalom is járt.
A PADME Alapítvány kuratóriuma úgy döntött, hogy ezt az egymillió forint összegű pénzjutalmat most a koronavírus terjedésének megakadályozásában és a járvány okozta nehézségek kezelésében segítséget nyújtó Nemzeti Összefogás Vonala részére adományozza. A Nemzeti Összefogás Vonalát a segélyszervezetek képviselőit is magában foglaló Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács működteti, amely az adományt a vírus ellen küzdő karitatív szervezetek munkájának azonnali megsegítésére fordítja.
A kuratórium ezenkívül úgy határozott, hogy a fentieken túl a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány további egymillió forintot adományoz a digitális oktatás fejlesztésével összefüggő eszközök beszerzésére, hiszen az Alapítvány legfontosabb, alapvető céljai között szerepel a nemzetközi színvonalú közgazdasági és pénzügyi szakemberképzés támogatása és elősegítése is.