Lezárt pályázat – Hazai és Kárpát - Medencei Oktatás Innovációs Témájú Tananyagfejlesztési Program
A Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány alapszakos, mesterszakos és PhD szintű, közgazdasági, pénzügyi és gazdasági, bankszakmai, illetve az ezekhez kapcsolódó módszertani témájú tananyagfejlesztési programot hirdet 2018-as évre.
A programra hazai és Kárpát-medencei jogi személyiséggel rendelkező felsőoktatási intézmények jelentkezhetnek, akik közgazdasági, pénzügyi, kiemelten bankszakmai és oktatás innováció témájú tananyagfejlesztési programot kívánnak kidolgozni. A pályázat irányulhat oktatási applikációk fejlesztésére, tananyagok digitalizálására és elérhetőségének biztosítására, új oktatásfejlesztési és innovatív témájú kurzusok bevezetésére. A pályázatok elbírálása során előnyt élveznek azon pályázatok, amelyek eredményeként a hallgatók számára ingyenesen elérhető tartalom jön létre.
A TANANYAGFEJLESZTÉS CÉLJA
A program elsődleges célja az alapszakos, mesterszakos és PhD szintű közgazdasági, pénzügyi és gazdasági, bankszakmai, valamint az ezekhez kapcsolódó új, innovatív oktatási módszerek kidolgozásának, fejlesztésének, digitalizálásának támogatása, amely a XXI. századi technológiák alkalmazásával teszi lehetővé a diákok számára az önálló, gyakorlatorientált és tudásalapú ismeretanyag elsajátítását (oktatási applikációk fejlesztése, tananyagok digitalizálása és elérhetőségének biztosítása, új oktatásfejlesztési és innovatív témájú kurzusok bevezetése stb.). A tananyagfejlesztés során a pályázóknak törekedniük kell arra, hogy a hallgatók megismerhessék az egyes témakörök legújabb nemzetközi tudományos eredményeit. A tartalmi fejlesztéseken kívül saját készítésű jegyzetek, feladatgyűjtemények, és egyéb oktatási anyagok szerkesztése mellett, külföldi tankönyvek magyar nyelvre történő fordítására is lehet pályázni.
A PÁLYÁZÁS FELTÉTELEI
1. Ezúton felhívjuk a Pályázók figyelmét, hogy a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítványhoz csak és kizárólag az alább felsorolt „NYITOTT PÁLYÁZATI IDŐSZAKBAN” nyújtható be pályázat.
NYITOTT PÁLYÁZATI | FELFÜGGESZTETT PÁLYÁZATI IDŐSZAK |
Február – Június | Január |
Szeptember – November | Július - Augusztus |
| December
|
- Esetleges várható bevételét;
- Teljes költségét jellemző költségnemenkénti és részletes bontásban, ahol a saját erő és az igényelt támogatás mértéke is fel van tüntetve;
(A költségtervben szerepeltetni kell a projektben résztvevő alvállalkozók nevét is. A költségtervben kötelező a lektori tiszteletdíj tervezése, amely nem haladhatja meg a szerzői díj 15%-át, amennyiben ez felmerül. Az Alapítvány előírja, hogy a lektorok kötelesek szakmai véleményt megfogalmazni az elkészült tananyagról. - Saját erő mértékét (pályázatoknál elvárás, hogy a pályázó a teljes projektösszeg minimum 10%-ának megfelelő saját erővel rendelkezzen);
- A kért támogatás összegét;
- Az esetleges egyéb elnyert illetve megpályázott források mértékét;
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a Pályázó a projekt végrehajtása során a projekt megvalósításának időpontjában hatályos magyarországi közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (a továbbiakban: Kbt.), illetve annak vonatkozó végrehajtási rendeletei szerint köteles eljárni.
A közbeszerzési eljárások szabályos előkészítéséért, lefolytatásáért, a közbeszerzési törvény alanyi hatálya alá tartozással kapcsolatos döntésért, valamint a közbeszerzési eljárás lefolytatására vonatkozó kötelezettségről hozott döntésért kizárólag a Pályázó, mint ajánlatkérő felel. Ennek megfelelően bármely, közbeszerzési eljárással kapcsolatos szabálytalanság megállapítása esetén a támogatás egészére, vagy egy részére vonatkozó visszafizetési kötelezettség, illetve a Kbt. megszegéséből eredő bármely további jogkövetkezmény is kizárólag a Pályázót terheli.
A tananyagfejlesztés időpontja lehet a következő évben, de a pályázatot 2018-ban kell benyújtani az Alapítványhoz a fentebb megadott jelentkezési időszakban.
Pozitív támogatási döntés esetén az Alapítvány támogatási szerződést köt a nyertes pályázóval.
KAPCSOLAT
A pályázatokat a költségterven kívül egy PDF fájlban (jelentkezési űrlap és a kötelezően benyújtandó dokumentumok) kell megküldeni maximum 50 oldalban a „PADE oktatás innováció témájú tananyagfejlesztési program 2018” megjelöléssel a palyazat@pallasalapitvanyok.hu email címre.
FIGYELEM!
Azon pályázók, akik a pályázatuk elküldésekor a tárgy mezőben nem tüntetik fel a „PADE oktatás innováció témájú tananyagfejlesztési program 2018” megjelölést, valamint nem a jelentkezési űrlap és költségterv táblázat alapján, továbbá nem az Alapítvány által megadott időszakban nyújtják be a pályázatukat, azok sajnos automatikusan elutasításra kerülnek.